Pozbądź się rozszerzonych naczyń krwionośnych za pomocą lasera

Laserowe zamykanie naczynek to przełom w dziedzinie zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych. Pozwala on w sposób nieinwazyjny pozbyć się poważnego problemu, jakim są tzw. pajączki i żylaki. Polega ono na znacznym podniesieniu temperatury krwi w naczyniach krwionośnych. Co za tym idzie, naczynko się obkurcza, a następnie zamyka. Co ważne, taka zmiana jest trwała, a zabieg wystarczy wykonać tylko raz! Należy jednak oddać się w ręce doświadczonego specjalisty, by podgrzana za pomocą lasera była głównie krew, a nie sama skóra. Dlatego też konieczne jest doświadczenie lekarza, który będzie potrafił odpowiednio dobrać długość fali promieniowania laserowego.

Czym jest laserowe zamykanie naczynek?

Jest to jak już powiedzieliśmy we wstępie podgrzanie krwi w rozszerzonych naczynkach krwionośnych do takiej temperatury, by spowodowała ona obkurczenie się ścianek, a następnie doprowadziła do zamknięcia. Dobrze wykonany zabieg metodą laserową pozwala na uzyskanie trwałych efektów, choć są przypadki, że do uzyskania pełnego efektu niezbędne będzie powtórzenie zabiegu nawet dwa razy.

Jaki jest przebieg laserowego zamykania naczynek?

Wszystko oczywiście zaczyna się od konsultacji z lekarzem prowadzącym, który ocenia stan naszych naczyń krwionośnych i ustala plan zabiegu. Następnie bada średnicę, ilość oraz kolor przebarwień. Dzięki temu możemy dokładnie ustalić zapotrzebowanie na długość fal laserowych do naświetlenia, a także wysokość energii, rodzaj filtra czy ilość impulsów oraz czas między nimi i długość ich trwania. Przed samym zabiegiem wykonywana jest jeszcze próba laserowa, która ma na celu sprawdzenia czy parametry dobrane przez lekarza są optymalne dla pacjenta. Jeśli tak jest, możemy przejść do zabiegu właściwego. Ten przebiega w kilku etapach. Najpierw skóra jest oczyszczana (zdejmowany jest ewentualny makijaż, peeling oraz martwy naskórek), następnie na oczy pacjenta zakładana jest specjalna osłona, która chroni przed laserem, a na koniec lekarz przykłada głowicę, która uwalania promieniowanie laserowe.

Czy po zabiegu mogą wystąpić powikłania?

Jak w przypadku każdego zabiegu, również i po laserowym usuwaniu naczynek krwionośnych, mogą pojawić się pewne powikłania. Co prawda jest to zabieg w pełni bezpieczny i zdarzają się one sporadycznie, jednakże przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent powinien zostać o nich poinformowany. Może bowiem dojść do przerwania ciągłości skóry czy też do sinienia skóry w miejscu naświetlania. W pierwszym przypadku pojawią się pęcherzyki oraz strupek, z kolei w przypadku zasinienia, zmiany powinny ustąpić po 5-15 dniach. W skrajnych przypadkach możemy być również świadkami zmiany pigmentów skóry i wówczas na skórze pozostaną przebarwienia lub odbarwienia. Grozi to jednak tylko osobom, które tuż przed zabiegiem poddały się opalaniu albo po prostu mają ciemną karnację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.